قانون 5 ساعت بیل گیتس

بیل گیتس یکی از موفق ترین افراد در دنیای تجارت است این بار بعد از مطلب پنج کتاب ارزشمند از دید بیل گیتس به سراغ گوشه ای از قانون 5 ساعت او می رویم با ما همراه باشید:

موفق‌ترین چهره‌ها شناخته شده‌ سراسر دنیا مردمی مانند ما هستند که روزانه حداقل یک ساعت مطالعه می‌کنند و مطالب جدید یاد می‌گیرند.

اینکه افراد موفق زیاد مطالعه می‌کنند بر کسی پوشیده نیست ، گفته شده است میلیونرها به طور متوسط در طول ماه دو تا سه کتاب می‌خوانند.

سه زیر مجموعه‌ی قانون پنج ساعت

رهبران موفق امروزی قانون پنج ساعت فرنکلین را به سه زیر مجموعه تقسیم کرده‌اند.

۱) خواندن

میلیونرها خودساخته مانند مارک کوبان و دن گیلبرت روزانه بین یک تا پنج ساعت مطالعه می‌کنند. ایلان ماسک با مطالعه یاد گرفت چگونه موشک بسازد و شرکت اسپیس‌ایکس را بنیان‌گذاری کرد. جک ما،  بنیان‌گذار شرکت علی‌بابا معتقد است مطالعه علاوه بر یادگیری، انگیزه‌ی خوبی برای شروع می‌دهد. افرادی که کتاب می‌خوانند شناخت بهتری از سایر صنایع، استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها دارند.

اگر عادت ندارید روزی یک ساعت مطالعه کنید هیچ جای نگرانی نیست. از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه شروع کنید. کتاب کوچکی همراهتان داشته باشید و هنگامی که منتظر هستید جلسه آغاز شود یا در مطب دکتر نشسته‌اید کتاب بخوانید. با گوشی هوشمند خود کتاب دانلود کنید و به جای بازی مطالعه کنید. می‌توانید در طول مسیر یا زمانی که ورزش می‌کنید کتاب صوتی گوش دهید.

۲) منعکس کردن

قانون پنج ساعت علاوه بر مطالعه شامل فکر کردن و منعکس کردن افکار نیز می‌شود. اینکه به نقطه‌ خیره می‌شوید و در افکارتان غرق می‌شوید یا آن‌ها را یادداشت می‌کنید بخشی از منعکس کردن است. جک دورسی مدیرعامل توییتر و جف وینر مدیرعامل لینکدین به فکر کردن معروف هستند و سارا بلیک‌لی، میلیاردر صنعت پوشاک نیز روزانه زمان زیادی را به نوشتن خاطرات و افکار خود اختصاص می‌دهد.

تمرکز کردن روی گذشته فرصت خوبی برای یاد گرفتن از اشتباه‌ها و فکر کردن به کارهایی است که به درستی انجام داده‌اید. دانشگاه تگزاس نیز به تازگی اعلام کرده است استراحت ذهنی و منعکس کردن افکار یادگیری را بهبود می‌بخشد و درنتیجه فرد را یک قدم به اهداف زندگی نزدیک‌تر می‌کند.

۳)آزمایش کردن

بنجامین فرنکلین و توماس ادیسون سراسر دنیا به‌عنوان افرادی نوآور شناخته می‌شوند زیرا همه چیز را آزمایش می‌کردند. اینکه امروز سرویس جیمیل در اختیار ما قرار گرفته به این دلیل است که گوگل به کارمندان خود اجازه داد ایده‌ها جدید خود را آزمایش کنند.

آزمایش، فرضیه‌ را به واقعیت تبدیل کرده و نشان می‌دهد چه راه حلی جواب می‌دهد و کدام راه حل باید فراموش شود. همچنین اجازه می‌دهد از اشتباهات گذشته‌ی خود درس بگیرید و از بازخوردهای دیگران استفاده کنید. جک دیگران را به استفاده از دانش در زندگی واقعی تشویق می‌کند. او می‌گوید به‌عنوان مثال اگر کتابی در مورد همکاری و کار گروهی مطالعه کردید، برای انجام کاری داوطلب شوید و دانش خود را در آن به کار بگیرید.

هیچ فردی در تاریخ نبوده است که موفق بوده و در ساعت های روزمره زندگی خود مطالعه را در برنامه خود قرار نداده باشند، کتابخوانی در تمامی دنیا یکی از برترین راه های افزایش آگاهی است ، برای خرید کتاب در کرج و برپایی نمایشگاه کتاب در کرج با ما مرکز پخش کتاب صلاحی در ارتباط باشید.

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟

 مرکز پخش کتاب البرز صلاحی

 • cropped-sts.png
 • sorosh1.jpg
 • seda1.jpg
 • 1.jpg
 • logo-1.png
 • kanon-parvaresh1.jpg
 •  
  نشانی:
  کرج،خیابان ذوب آهن ، روبه روی مصلی ، خیابان کشاورز
 •  
  تلفن:
  026-32234730
 •  
  موبایل:
  09126603106
 •  
  موبایل:
  09384898904
 •  
  ایمیل:
 •  
  ایمیل:

 مرکز پخش کتاب البرز صلاحی

QR-Code dieser Seite

امروز 16

دیروز 51

هفته 324

ماه 1373

کل 30256

طراحی سایت و پشتیبانی  تجارت الکترونیک آرمان وب نوین

کلیه حقوق این سایت محفوظ است.

?
بالا
پایین